Hlavní obsah

Thajský král si vzal šéfku své ochranky

Thajský král se počtvrté oženil. (Video: Filip Kalčák, AP)

 

Reklama

2. 5. 2019 9:11

Thajský král Mahá Vatčirálongkón se v předvečer své korunovace počtvrté oženil. Novou královnou se stala jeho stávající družka Sutchida. S odvoláním na čtvrteční oznámení královského paláce o tom informovala agentura AP.

Článek

Šestašedesátiletý král Mahá Vatčirálongkón – známý též jako Ráma X. – byl v minulosti ženatý už třikrát. S poslední manželkou, s níž zplodil syna, se rozvedl v roce 2014. Králem se stal po smrti svého otce Pchúmipchona Adundéta v roce 2016, jeho oficiální korunovace se ale uskuteční až tuto sobotu.

Ačkoliv se Sutchida po boku krále objevuje už poslední tři roky, oficiálních informací o ní je poskrovnu a oznámení o sňatku bylo pro mnoho Thajců překvapením. Údajně jí je 40 let a v minulosti pracovala jako letuška pro leteckou společnost Thai Airways International. Dvojice se prý seznámila v letadle.

Sutchida se do královského paláce dostala v roce 2013 a stala se velitelkou panovníkovy ochranky. V současnosti má generálskou hodnost a bylo jí uděleno několik královských řádů.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované