Hlavní obsah

Tohle tady nebylo 60 let, kvůli suchu si na Křivoklátsku jezdí pro vodu autem

Reportáž z obce Běleč, kde mají už teď někteří lidé nedostatek vody ve studnách. (Video: Jaroslav Gavenda, Seznam Zprávy)

 

Reklama

24. 4. 2019 19:06

V obci Běleč na Křivoklátsku už teď někteří lidé hlásí nedostatek vody ve studnách, pro vodu si musí jezdit.

Článek

Česko stále trápí sucho. Nedostatek vody už je na třetině území extrémní. Starosta obce Běleč Jiří Rohla Seznamu řekl, že sucho obec trápí dlouhodobě a že kvůli nedostatku vody zavedli preventivní opatření. Místní obyvatelé si můžou zdarma v centru obce dojít pro užitkovou i pitnou vodu.

„Toto je jediné místo v obci, které má neustále vodu. Tady jsou využívané spodní prameny, jež se táhnou asi dva kilometry od vsi. Občané si sem můžou kdykoliv přijít pro vodu. Samozřejmě je to v nějakém omezeném množsví,“ představuje preventivní opatření proti suchu starosta Jiří Rohla.

Starosta potvrzuje, že v obci nedostatek vody je. Sám řekl, že má ve vlastní studni o více než metr méně vody. Už teď se někteří občané tady setkávají s nedostatkem vody.

Jeden z místních obyvatel si pro vodu přijel zrovna v době natáčení, nedostatek vody ho trápí už teď v dubnu.

„To tady nikdy nebylo, pamatuji to 60 let. Pro vodu si jezdím od dubna, záleží na počasí,“ řekl Seznamu u veřejného zdroje vody v obci jeden z místních obyvatel.

V obci žije více než 300 lidí a ne všichni jsou napojeni na vodovod. Jsou tedy odkázáni na vodu ze studní.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované