Hlavní obsah

Trofejní nemovitost. Legendami opředenou Galerii Myšák kupuje Koh-i-noor

 

Reklama

7. 11. 2016 6:03

Budova v srdci Prahy, spojovaná s vlivným podnikatelem Janouškem, má nového majitele.

Článek

Nedlouho poté, co Seznam přinesl zprávu o novém majiteli luxusního bytu v Galerii Myšák, opředeným příběhy kolem podnikatele Romana Janouška, se nyní prodává i celá legendární budova.

Od investičního fondu České spořitelny se složitě znějícím názvem CEE Property Development Portfolio 2 si Galerii Myšák, mimořádnou nemovitost v centru Prahy, koupil nečekaný zájemce - český výrobce pastelek Koh-i-noor.

Skupina, která zastřešuje podnikatelské aktivity od kancelářských potřeb, přes energetiku a zdravotnictví až po strojírenství, získala celý dům s výjimkou bytové části komplexu. Prakticky to znamená, že se stává odhadem 70procentním vlastníkem nemovitosti a disponuje právem rozhodovat o celé budově.

Nový majitel nechce částku, za jakou Galerii Myšák pořídil, zveřejnit. Že půjde o stamiliony korun, si lze odvodit od samotné hodnoty firmy, přes kterou Koh-i-noor pražskou budovu ovládl. Společnost se jmenuje Gallery Myšák a podle obchodního rejstříku má kapitál 420 milionů korun. Částka, za kterou nový majitel nemovitost získal, se může od této sumy lišit.

Zájem o nemovitost byl podle Václava Kováře ze společnosti Knight Frank, která obchod zprostředkovávala, každopádně velký.

Prodej probíhal neveřejně. Lidé z Knight Frank oslovili vytipované firmy a potencionální kupce. „Nemovitost byla nakonec zpeněžena ve tříkolovém výběrovém řízení a zájem měli privátní i institucionální investoři," vysvětluje Kovář.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované