Hlavní obsah

Trump bude žalovat šéfy Twitteru, Facebooku a Googlu za cenzuru

Foto: kovop58, Shutterstock.com

Donald Trump versus sociální sítě. Ilustrace.

Reklama

7. 7. 2021 18:20

Bývalý americký prezident oznámil, že zažaluje šéfy společností Facebook, Twitter a Google Marka Zuckerberga, Jacka Dorseyho a Sundara Pichaie.

Článek

Jak napsal s odvoláním na své zdroje ve středu zpravodajský web Axios, podle Donalda Trumpa se tito technologičtí giganti snaží umlčet konzervativní názory.

Je to další etapa Trumpovy bitvy se společnostmi, v níž jde podle exprezidenta o právo na svobodu projevu a o cenzuru.

O žalobě Trump informoval ve svém golfovém klubu v Bedminsteru. Řekl, že chce, aby se skoncovalo se „zákazy a vydáváním černých listin“.

„Navíc žádáme soud, aby tato gigantická sociální média odsoudil za způsobenou újmu,“ řekl exprezident.

Bude hlavním žalujícím a tvrdí, že byl neprávem cenzurován. Žalobu podává u federálního soudu na Floridě.

Podle médií tento krok podporuje organizace America First Policy Institute, k níž se hlásí někteří z bývalých vysokých členů americké administrativy.

Twitter Trumpův účet zablokoval natrvalo v lednu, když exprezident podněcoval své stoupence, kteří pak násilně vnikli do budovy Kongresu. V květnu pak společnost zablokovala také chat, který sdílel příspěvky z Trumpových webových stránek.

Na Facebooku má Trump dvouletý zákaz. Facebook zakročil proti Trumpovým účtům 7. ledna rovněž kvůli prezidentovým vyjádřením souvisejícím s vpádem jeho příznivců do Kongresu.

Agentura AP připomenula, že navzdory zákazu na Twitteru a Facebooku Trump dále šíří lži o loňských volbách a trvá na tom, že vítězem je on. Popírá tak potvrzení regulérnosti voleb ze strany volebních pracovníků, ministra spravedlnosti v jeho administrativě i mnoha soudců, z nichž některé sám jmenoval.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované