Hlavní obsah

Trumpova popularita padá ke dnu. Překonal i Geralda Forda

Trump má za posledních 70 let nejnižší podporu, jakou prezident USA zaznamenal po půl roce ve funkci (video: AP/Reuters, foto: Shutterstock/Profimedia).

Půl roku v úřadu a Donald Trump si může připsat nelichotivý rekord. V porovnání s ostatními šéfy Bílého domu souhlasí s jeho politikou za posledních 70 let nejméně Američanů.

Článek

S politikou Donalda Trumpa souhlasí jen 36 procent Američanů, ukázal průzkum televize ABC News a listu The Washington Post. Za posledních 70 let je to nejnižší podpora, jakou americký prezident zaznamenal po půl roce ve funkci. Osmapadesát procent dotázaných jeho politiku neschvaluje.

Trumpovi se tak nejvíc blíží Gerald Ford, kterého v únoru 1975 po šesti měsících v Bílém domě podporovalo jen 39 procent Američanů.

Trumpovi předchůdci Barack Obama a George Bush mladší měli po půl roce podporu ve výši 59 procent.

Podle 38 procent účastníků průzkumu prezident nijak výrazně nepokročil v plnění svých volebních slibů. Pětapadesát procent Američanů si myslí opak. Dvě třetiny dotázaných nevěří, že je schopný jednat jménem USA se světovými vůdci. Podle poloviny Američanů jsou Spojené státy pod Trumpovým vedením slabší.

Video: Co by se muselo stát, aby byl Donald Trump odvolán?

První pokus o impeachment na Trumpa. (video: AP/Reuters/Ruptly)

Průzkum také ukázal, že 63 procent dotázaných považuje za nepatřičnou schůzku nejstaršího Trumpova syna s ruskou advokátkou, která mu měla předat kompromitující informace o Hillary Clintonové, protikandidátce nynější hlavy státu v loňských volbách.

Šedesát procent Američanů si myslí, že Rusko se loni pokoušelo prezidentské volby ovlivnit, a podle 67 procent dotázaných v tom Moskvě Trumpovi poradci pomáhali.

Video: Šest nejzajímavějších momentů Donalda Trumpa při návštěvě ve Francii.

Šest momentů Donalda Trumpa ve Francii (zdroj: Reuters/AP).

yvarpzumanzesanyknalc

Názory k článku

Reklama