Hlavní obsah

Trumpův účet byl 11 minut mimo provoz. Odpojil ho zaměstnanec Twitteru při své poslední směně

Trumpův Twitter byl 11 minut mimo provozVideo: AP, Ruptly

 

Reklama

3. 11. 2017 10:59

Jedenáct minut trvalo, než sociální síť obnovila dostupnost profilu amerického prezidenta. Za výpadkem pravděpodobně stojí zaměstnanec společnosti. Spekuluje se, že účet odpojil záměrně.

Článek

Odcházející zaměstnanec společnosti Twitter zablokoval účet amerického prezidenta Donalda Trumpa. Firma nejdříve uvedla, že prezidentův Twitter byl kvůli chybě pracovníka neúmyslně odstaven na 11 minut, později ale oznámila, že účet deaktivoval zaměstnanec během své poslední pracovní směny v podniku. To vyvolává spekulace, že se tak stalo záměrně.

„Účet byl odpojený 11 minut a již byl obnoven. Pokračujeme ve vyšetřování a podnikáme kroky, které by tomu do budoucna zabránily. Z vyšetřování vyplynulo, že to učinil zaměstnanec zákaznické podpory společnosti Twitter, který to udělal během svého posledního pracovního dne. Provádíme rozsáhlou interní inspekci,“ napsala nejdříve společnost Twitter. Později v prohlášení informovala o kontroverzních okolnostech události.

Trump na Twitteru často oznamuje politická rozhodnutí anebo dělá kontroverzní prohlášení, která vyvolávají mnoho reakcí. Jeho twitterový účet sleduje 41,7 milionu uživatelů.

Reklama

Související témata:

Doporučované