Hlavní obsah

Výzva: Turci požádali o vydání Kurda. Je to velmi choulostivé, hrozí mu tam doživotí, říká bývalý velvyslanec Laně

Výzva s bývalým tureckým velvyslancem Tomášem Laněm. (Video: Seznam.cz)

Reklama

26. 2. 2018 19:08

Je to velmi choulostivá situace. Bude to pravděpodobně na ministrovi zahraničí, který bude jednat s tureckou stranou. Ta váha Turecka je však mnohem vyšší, říká bývalý velvyslanec v Turecku Tomáš Laně o případu kurdského politika.

Článek

„Turecko by případné vydání mohlo považovat za velmi vstřícný krok,“ tvrdí bývalý velvyslanec Laně o možném vydání zadrženého kurdského politika Sáliha Muslima do Turecka. Podle Laněho roli může hrát i případ dvou zadržených Čechů v Turecku Miroslava Farkase a Markéty Všelichové a také případ elektrárny Adularya.

Muslim, bývalý spolupředseda Strany demokratické unie (PYD), minulý týden pobýval v západní Evropě. „Podle toho, co jsem zjistil, tak ten zatykač byl vydán teprve nedávno,“ říká Laně a dodává, že Muslimovi hrozí v Turecku doživotí.

Jaké vztahy mají Kurdové s Turky? O jak vlivného kurdského politika se jedná? Přeroste krize mezi Turky a Kurdy ve větší konflikt? Podívejte se na rozhovor Jiřího Hoška v úvodním videu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené