Hlavní obsah

Podcasty: Kdo má pod dresem korzet? Premier League je zpět

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Před stadionem Manchesteru City se už všechno chystá na středeční zápas proti Arsenalu. Žel stále bez fanoušků v hledišti.

16. 6. 12:00
Článek

Ve středu večer by se navzdory dvěma pozitivním nálezům v poslední vlně testování měla rozběhnout nejvyšší anglická fotbalová soutěž. Shrnuli jsme pro vás to podstatné, co ostře sledovaný restart zřejmě přinese.

Když jde o Arsenal a Tottenham, Jiří Hošek a Jindřich Šídlo jen marně hledají společnou řeč. Vlastně ji ani nehledají. Tentokrát se ale výjimečně shodli: jejich milované kluby se po pauze zaviněné šířením nového typu koronaviru do Top 5 (kalkulují s vyloučením Manchesteru City z pohárové Evropy), zajišťující postup do Ligy mistrů, pokud se tedy Champions League bude vůbec hrát, nedostanou.

Jinak ale platí, že se při odhadu situace na špici nebo chvostu tabulky nejdražší soutěže není čeho chytnout, shodli se aktéři Angličana, které doplnil expert na Premier League, videoreportér iSport.cz Martin Vait. „Jde vlastně o úplně novou sezonu. Absolutně netušíme, jakou aktuální formu týmy budou mít,“ uvedl Vait a autor Štastného pondělí Jindřich Šídlo k tomu sarkasticky dodal: „V přípravném zápase s Brentfordem jsme viděli, že obrana Arsenalu má fazonu stále stejnou, takže strašnou…“

Osádka nejnovějšího vydání fotbalového podcastu se shodla, že v první pětce určitě nebudou chybět Liverpool, Manchester City ani Leicester. Martin Vait příliš nevěří Chelsea a prorokuje posun vzhůru Wolverhamptonu a také Manchesteru United. I když nemá důvěru ve schopnosti kouče Solskjaera, možnou dynamiku týmu nabitého individualitami přirovnal k postkoronavirové Spartě.

„Norwich, Aston Villa a konečně snad i Watford,“ odpověděl Šídlo na otázku, které kluby neudrží prvoligovou příslušnost. Jiří Hošek s Martinem Vaitem mají vážné obavy ohledně setrvání West Hamu United v Premier League, což souvisí s dlouhodobým vedením klubu, jeho transferovou politikou i nepřesvědčivým Davidem Moyesem na lavičce.

Trojice Vait, Šídlo, Hošek rozebrala také favority na zisk Zlaté kopačky a Zlaté rukavice pro nejlepšího střelce PL, respektive gólmana, který udrží nejvyšší počet čistých kont.

Zajímá vás, který z top brankářů anglické ligy nosí pod dresem korzet? Poslechněte si čerstvou epizodu podcastu Angličan v přehrávači nahoře.

Angličan

Fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel, výhradně o Premier League. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem nebo Jindřichem Šídlem.

Od fanoušků, kteří si bez anglické ligy nedovedou představit víkend, pro fanoušky. Pozor, ve studiu se za žádných okolností nesmí sejít dva fans stejného klubu! Každý týden na Seznam Zprávách, na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište na e-mail audio@firma.seznam.cz.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené