Hlavní obsah

Úlomek křídla je z dva roky ztraceného letadla, pátrání poběží do konce roku

7. 10. 2016

Let Malaysia Airlines se ztratil před více než dvěma roky, důvody dosud nejsou jasné.

Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě zmizel 8. března 2014.

Článek

Úlomek křídla letadla, které bylo letos na jaře nalezeno na jednom z ostrovů státu Mauricius, patří malajsijskému letounu, který před dvěma lety za nevyjasněných okolností zmizel při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Dnes to podle agentury Reuters oznámil malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai. Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines je i s 239 lidmi na palubě pohřešovaný od 8. března 2014.

Úlomek křídla prověřoval australský úřad pro bezpečnost dopravy, který vede pátrání západně od pobřeží Austrálie. Úřad uvedl, že k identifikaci pomohlo číslo dílu, které bylo na troskách vyznačeno.

Již dříve experti ohlásili, že část trosek pohřešovaného stroje nalezli. Stalo se tak loni na Réunionu a letos na ostrově Pemba u východoafrické Tanzanie.

Předpokládá se, že stroj společnosti Malaysia Airlines spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120 000 kilometrů čtverečních. Pátrání po troskách na mořském dně má skončit v prosinci.

Doporučujeme