Hlavní obsah

Underworld ani Beck letos nebudou. Metronome Prague se posouvá o rok

Foto: Seznam Zprávy

Jednou z hlavních hvězd měli být elektroničtí Underworld.

Reklama

8. 6. 2020 11:52

Festival Metronome Prague se přesouvá na příští rok, měl by se uskutečnit 17. až 19. června. Největšími hvězdami měli být americký raper Macklemore, britská skupina Underworld nebo americký zpěvák a multiinstrumentalista Beck.

Článek

„Moc nás to mrzí, ale vyčerpali jsme všechny možnosti,“ okomentovali rozhodnutí letos festival nepořádat jeho organizátoři. „Čelíme situaci, kdy si v současné době vzhledem k nejistotě, co bude za tři měsíce, nikdo vstupenky nekoupí, a tak festival nemůžeme realizovat v takové podobě, jako jsme si přáli. Vyzvali jsme k jednání zástupce z ministerstva zdravotnictví – bohužel stále dostáváme odpověď, že se zatím může potkat jen 500 lidí na jednom místě i přesto, že jsme byli připraveni přijmout veškerá možná i námi samotnými navrhovaná hygienická opatření, která by riziko šíření potenciální nákazy řešila lépe, než jak se postupuje nyní. Bohužel i lety z USA, odkud plánujeme přivézt některé hvězdy, nejsou jisté,“ dodali.

„Prosíme za celý tým Metronome – podpořte nás a nechte si vstupenky na příští rok. Mrzí nás, že pro náš stát je kultura na posledním místě, takže si budeme muset pomoci sami navzájem. My to rozhodně nevzdáme a chystáme i tak na zářijový termín překvapení, které bude dárkem od nás pro ty, kteří s námi zůstávají,“ říká producent festivalu David Gaydečka. „Představte si takový půlMetronome,“ doplňuje Martin Voňka, rovněž producent festivalu.

Dobrá zpráva podle nich je, že jednání s agenty kapel probíhá pozitivně a už přes polovinu z nich potvrdilo nový termín 17.–19. června 2021.

Veškeré zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Jednodenní vstupenky budou platit na ten den, kdy vystoupí headliner, na kterého si je lidé koupili.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované