Hlavní obsah

Statistika nelže. Tohle jsou nejnebezpečnější místa na silnicích v Česku

1. 10. 10:52

Policie každoročně zveřejňuje detailní přehled všech hlášených dopravních nehod. Ověřte si, jak je na tom vaše obec a okolí.

Reklama

Článek

Seznam Zprávy pravidelně zpracovávají mapy nehod z oficiálních policejních dat. Po sérii věnované alkoholu za volantem nebo nepřiměřené rychlosti a nehodám s následky na zdraví a životě přicházejí mapy zaměřené na místa nejčastějších nehod, a to podle hlavních příčin.

TOP 10 míst nejčastějších nehod

Následující mapa zachycuje všech bezmála 95 tisíc dopravních nehod, které byly v loňském roce hlášeny policii. V ní jsou pak přiblížena místa, kde dochází k nehodám častěji. Každý si pak může zazoomovat kteroukoli obec či město a podívat se na detaily v místě, jež ho zajímá.

Za pomoci projektu Portál nehod, který provozují Česká asociace pojišťoven a Česká kancelář pojistitelů, je možné zmapovat nejrizikovější místa pomocí shlukové analýzy. Zvýrazněné nehodové lokality zachycují oblasti, kde došlo k nejvyšším počtům dopravních nehod v posledních 24 měsících.

Celkový souhrn je pak doplněn o místa, kde dochází k častým nehodám kvůli nepřiměřené rychlosti, nevěnování se řízení a dalším příčinám.

Nejrizikovější místa podle Portálu nehod za 24 měsíců:

• Devět z deseti nejvíce rizikových míst v ČR z hlediska počtu nehod je v Praze a jejím okolí. Legendární je už křižovatka Ječná/Sokolská/Legerova, která se 120 nehodami za poslední dva roky celému žebříčku kraluje.

• Na dálnici D1 nedaleko Humpolce je dlouhodobě místo častých nehod způsobených nepřiměřenou rychlostí. Za posledních 24 měsíců se zde stalo 27 nehod a celková výše škod přesáhla 6 milionů korun.

• Nehody způsobené střetem se zvěří jsou nejčastější v Libereckém kraji na silnici č. 13 mezi Chrastavou a Rynolticemi. Ve sledovaném období zde došlo z tohoto důvodu k 24 nehodám, když dlouhodobě je zde počet srážek se zvěří 2,6krát vyšší, než je průměr u ostatních rizikových míst.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Česká kancelář pojistitelů (ČKP)
Česká asociace pojišťoven (ČAP)

Doporučované