Hlavní obsah

V anglickém Plymouthu došlo ke střelbě. Zemřelo šest lidí

Foto: Profimedia.cz

Záběr z Plymouthu.

Reklama

12. 8. 22:52
aktualizováno • 13. 8. 6:22

Hromadná střelba v anglickém městě Plymouth si ve čtvrtek večer vyžádala životy šesti lidí včetně útočníka. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura Reuters.

Článek

Střelba se odehrála krátce po šesté hodině večerní tamního času (19:00 SELČ) ve čtvrti Keyham v Plymouthu na jihozápadě Anglie. Policie následně oznámila, že střelbu nevyšetřuje jako terorismus a že má situaci pod kontrolou.

V pátek pak policie hrabství Devon a Cornwall potvrdila, že pět lidí - dvě ženy a tři muži včetně útočníka - zemřelo na místě. Další žena podle policie svým zraněním podlehla po převozu do nemocnice.

Sedmapadesátiletá Sharron Turnerová, která žije v blízkosti místa střelby, listu The Times řekla, že útočník vykopl dveře dvojdomku, načež zastřelil mladou matku a její malou dceru, které bylo asi pět let. Podle informací Turnerové měl muž černé a šedé oblečení a byl vyzbrojen poloautomatickou zbraní. Po střelbě útočník podle listu uprchl přes park za domem, kde zabil dva lidi, kteří venčili své psy.

Britská ministryně vnitra Priti Patelová již vyjádřila soustrast pozůstalým a vyzvala obyvatelstvo, aby zůstalo v klidu „Událost v Plymouthu je šokující,“ uvedla na Twitteru s tím, že myslí na ty, které tragédie zasáhla.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované