Hlavní obsah

V Británii propustili čtyři muže zatčené po výbuchu v Liverpoolu

Foto: Profimedia.cz

Po výbuchu v Liverpoolu policie na základě protiteroristického zákona zadržela čtyři muže ve věku od 20 do 29 let.

Reklama

16. 11. 10:35

Čtyři muži, které britská policie zadržela po nedělním výbuchu ve voze taxislužby v Liverpoolu, byli bez obvinění propuštěni na svobodu.

Článek

O propuštění informoval šéf protiteroristické policie v severozápadní Anglii Russ Jackson. Vyšetřovatelé se dál snaží objasnit pozadí činu, při němž zahynul člověk, který pravděpodobně výbušné zařízení sestrojil.

Explozi v areálu liverpoolské ženské nemocnice policie považuje za teroristický čin, o motivaci pachatele ani jeho záměrech ale zatím veřejnosti nic bližšího nesdělila. „Od neděle jsme udělali obrovský pokrok a mnohem více rozumíme tomu, z čeho se výbušné zařízení skládalo, kde se vzaly jeho komponenty a jak byly sestaveny,“ řekl Jackson, podle něhož se při domovní prohlídce bytu, který si zesnulý muž pronajímal, našly „důležité důkazy“.

Po výbuchu policie na základě protiteroristického zákona zadržela čtyři muže ve věku od 20 do 29 let. Nyní jsou už ale na svobodě. „Po výsleších zadržených jsme spokojení s výpověďmi, které poskytli, a propustili jsme je,“ uvedl Jackson.

Vůz taxislužby explodoval poblíž nemocnice. Uvnitř byl pasažér, který si ho předtím zavolal, a řidič. Řidiči se podařilo z auta uniknout a výbuch s menšími zraněními přežil. Mrtvého policie v pondělí identifikovala jako 32letého Imáda Svílmína. Britská média napsala, že šlo o syrského žadatele o azyl, který v zemi žil už delší dobu a před čtyřmi lety konvertoval ke křesťanství. Podle jeho známých se v minulosti léčil na psychiatrii.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované