Hlavní obsah

V Chrastavě začala rekonstrukce koupaliště, otevřít ho chtějí už příští léto

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

5. 11. 14:54

V Chrastavě začala rekonstrukce koupaliště, které trpělo kolísavou kvalitou vody z Vítkovského potoka, která ho napájela. I letos byla podle hygieniků voda v přírodním koupališti od začátku sezony ke koupání nevhodná.

Článek

Pokud vše dobře půjde, už příští rok v červnu by se mělo nové koupaliště otevřít pro návštěvníky.

Kompletní oprava rekreačního areálu přijde na bezmála 27 milionů korun. Žádné dotace podle Canova město nezíská, a zaplatit tak musí stavbu ze svého. Pro město se 6300 obyvateli nejde o malou částku, letos hospodaří s rozpočtem 215 milionů korun, z toho 93 milionů je určeno na investice. Radnice tedy stavbu zaplatí z velké části z úvěru. „Máme ho schválený s prakticky nulovými úroky, tak jsme se rozhodli toho využít,“ doplnil starosta Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj).

Rekonstrukci koupaliště plánovalo město už před několika lety, kvůli jiným, důležitějším projektům na ni ale nezbyly peníze. „Přírodní koupaliště se zmenší zhruba na polovinu, což povede k tomu, že voda z Vítkovského potoka, který ho napájí, se bude moci lépe měnit,“ doplnil starosta. V uvolněném prostoru původního přírodního koupaliště plánuje radnice vybudovat novou nádrž o rozměrech 20 krát osm metrů s hloubkou 130 centimetrů, která bude napájena pitnou vodou a případně z vrtu. Bude mít nerezovou vanu a hned vedle bude brouzdaliště s vodními prvky pro malé děti.

Vedle přírodní nádrže vznikne prostor pro betonové odpočinkové molo, díky úpravám bude v areálu i víc místa na trávníku. Lidé podle starosty po modernizaci areálu s nevyhovující vodou už dlouho volali. Podle Daniela Fadrhonce z městského úřadu by stavba měla být hotová do konce dubna příštího roku. V první polovině května by pak měl být zkušební provoz, který ověří kvalitu nerezové vany a také technologie, aby před začátkem června bylo možné nový areál zkolaudovat.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované