Hlavní obsah

V Keni se protrhla přehrada, na místě je 32 mrtvých a zranění

V Keni se protrhla přehrada. (Video: Reuters)

10. 5. 2018 11:34

Záplavy v Keni mají další oběti, vytrvalý déšť způsobil protržení přehrady na západě země. Voda z nádrže zaplavila několik vesnic, místní policie ohlásila 32 obětí.

Článek

Dvaatřicet lidí zemřelo a desítky dalších jsou pohřešovány poté, co se kvůli vytrvalým dešťům ve středu večer protrhla přehrada na západě Keni. Voda z nádrže zničila mnoho budov v přilehlých vesnicích, oznámil místní Červený kříž, jemuž se podařilo zachránit na čtyři desítky osob. Keňu trápí sezonní deště již od března a zahynulo kvůli nim již přes 130 lidí.

O nejnovější bilanci obětí informoval představitel regionální policie, jenž na místě řídí pokračující záchranné práce.

Podle místního listu The Star zničila voda obydlí přibližně 2500 lidí. Desítky zraněných byly převezeny do dvou blízkých nemocnic. Protržená přehrada leží u města Nakuru, jež se nachází zhruba 150 kilometrů severozápadně od metropole Nairobi. Kvůli záplavám, s nimiž se východoafrická země potýká již dva měsíce, muselo opustit své domovy na 225 000 lidí. Na záchranu osob uvázlých v oblastech sužovaných vodním živlem byli nasazeni vojáci a armádní vrtulníky.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené