Hlavní obsah

V Liberci bude koncert za účasti Bárty či No Name pro 20 zoologických zahrad

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

3. 5. 11:52

Benefiční koncert na podporu 20 zoologických zahrad v České republice a na Slovensku se uskuteční v neděli v Liberci. Koncert bude kvůli protikoronavirovým opatřením bez diváků, zhlédnout ho lidé mohou on-line.

Článek

Na koncertě vystoupí kapely No Name, Rybičky 48, MIG 21 či zpěváci Dan Bárta, Jakub Děkan nebo Igor Orozovič s kapelou.

Streamovaný on-line koncert budou organizátoři vysílat ze zahrady Kulturního střediska Lidové sady, které je součástí liberecké zoo. Program zahrne i rozhovory a krátké virtuální prohlídky ze zapojených zoo, které se v důsledku koronavirové krize ocitly v kritické ekonomické situaci. „Přestože byly všechny zapojené zoologické zahrady v dubnu opětovně otevřené, zdaleka to nevykompenzuje milionové ztráty způsobené déle než 200 dní trvající povinnou uzávěrou,“ dodala mluvčí liberecké zoo Barbara Tesařová.

Akce je určená na podporu zahrad sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad. Podle Tomáše Vimmera, který vede produkční tým, jde o první projekt tohoto druhu. „Pevně věříme, že přinese úspěch a podaří se nám prostřednictvím známých osobností vybrat pro zoo další finanční prostředky,“ dodal Vimmer. On-line vysílání bude na portálu Ticketstream.cz, který už nabízí předprodej vstupenek.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované