Hlavní obsah

V Malajsii zadrželi ruský pár poté, co muž držel kojence za nohy a máchal s ním na ulici

Rusové při pouličním představení houpají s dítětem, které drží za nohy. (Video: Facebook.com/Zayl Chia Abdulla)

Reklama

5. 2. 2019 13:25

Ruský pár skončili v rukou malajsijské policie kvůli pouličnímu představení, při kterém jeden z nich vyhazoval do vzduchu nemluvně. Podle zpravodajské agentury AFP je vyslýchala kvůli podezření ze zneužívání dětí.

Článek

Video s představením je na Facebooku vystaveno s varováním, že „může zobrazovat násilí vůči dítěti nebo náctiletému“ a má už přes 30 tisíc zhlédnutí. Je na něm vidět, jak asi dvacetiletý muž houpe čtyřměsíční holčičku, kterou drží za nohy, zvedá ji nad hlavu a několikrát ji krátce vyhodí do vzduchu. Vedle něj sedí skupinka Evropanů, kteří zpívají, hrají na nástroje a žádají přihlížející o peníze.

Dítě sice na videu nevypadá rozrušeně, ale většina lidí v komentářích pod videem jednání rodičů odsuzuje jako nezodpovědné a kritizuje skutečnost, že rodiče své dítě využívají k vydělávání peněz.

Uživatel Facebooku, který video s představením na sociální síť nahrál, ho označil za „nezodpovědný čin, který může způsobit zranění“ a vyzval policii, aby vystupující zadržela. Podle zpravodajského webu South China Morning Post je ve videu také slyšet, že jeden přihlížející v malajštině představení komentuje slovy: „Hloupé, jak to můžete dělat?“

Video je na sociální síti stále k dispozici. Facebook ho nestáhl s odůvodněním, že video může pomoci vyřešit případ.

Jiní naopak v komentářích poukazují na to, že tato cvičení mohou dětem pomoci zesílit a rychleji se rozvíjet. Takzvaná dynamická jóga pro děti je podle serveru South China Morning Post v Rusku sice legální a rozšířená, mnozí ji však kritizují jako příliš nebezpečnou a tvrdí, že by měla být označena za týrání dětí.

Policie zadržela ruský pár, kterému je ke třiceti, na základě videa v pondělí během dalšího představení a podle zpravodajské agentury AFP je vyslýchala kvůli podezření ze zneužívání dětí. Rodiče holčičky cestují po jihovýchodní Asii jako buskeři – pouliční umělci.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené