Hlavní obsah

Ve věku 45 let zemřel teoretik fotografie, fotograf a pedagog Filip Láb

Foto: FSV

Zemřel vysokoškolský pedagog Filip Láb.

Reklama

1. 6. 11:04

Ve věku 45 let náhle v pondělí zemřel teoretik fotografie, fotograf a pedagog Filip Láb. Na svém webu to dnes uvedla Fakulta sociálních věd UK, kde působil.

Článek

Filip Láb se specializoval na teorii a praxi klasické a digitální fotografie, fotožurnalismus, vizuální komunikaci, přechod od tradičního obrazu k digitálnímu a nové funkce obrazových materiálů v digitálním prostředí. Externě spolupracoval s New York University v Praze, pracoval jako fotograf na volné noze, psal pro kulturní časopisy a servery.

Je spoluautorem monografií Fotografie po fotografii (s Pavlem Turkem, 2009) a Soumrak fotožurnalismu? (s Alenou Lábovou, 2009) a publikoval další texty z teorie fotografie.

Filip Láb přednášel na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Absolvoval bakalářské a magisterské studium v oboru žurnalistika a mediální studia na FSV UK, vystudoval bakalářské a magisterské studium v oboru fotografie na Filmové a televizní akademii múzických umění v Praze. Na FAMU absolvoval doktorské studium v oboru fotografie a nová média. Na FSV byl vedoucím Katedry žurnalistiky Institutu komunikačních studií.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované