Hlavní obsah

Video: Baroš, Fleišman nebo Laštůvka. Fotbalový Baník proti klecovému chovu

Slezský fotbalový klub FC Baník Ostrava se připojil ke kampani proti klecovému chovu slepic. (Video: facebook.com/obrancizvirat/)

30. 6. 15:10

Fotbalisté slezského klubu FC Baník Ostrava se připojili k výzvě proti klecovému chovu slepic. O jeho zákazu by měla jednat i Poslanecká sněmovna.

Článek

K netradičnímu počinu se vyjádřil na klubovém Facebooku i majitel Baníku Václav Brabec: „Žijeme v době, v níž je zvlášť důležité nezapomínat na lidskost. A za tu považuji i vztah ke zvířatům a odmítání lhostejnosti k bídným podmínkám, v nichž konkrétně právě slepice chované v klecích žijí. Baník je klub, který v nedávném období prokázal, že dokáže pomoci dětem v nemocnicích, v dětských domovech, onkologicky nemocným i nevidomým fanouškům, pozůstalým po obětech tragédie v nemocnici a podobně. Jsem rád, že klubu ani tato aktivita spolku OBRAZ - Obránci zvířat není lhostejná.“

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené