Hlavní obsah

Video: Na skútru ujížděl před policií do polí, v řepce pak přišel tvrdý zásah

Policisté na prchajícího motorkáře zaklekli v polích.Video: Seznam.cz

 

Reklama

23. 5. 2018 17:09

Až do pole s řepkou vjel muž, kterého v Pardubicích pronásledovali policisté. Což se mu stalo osudným. Policisté si tady na něj počíhali z obou stran a skončil v poutech na zemi. Podívejte se na policejní video.

Článek

Honičku s řidičem motocyklu Piaggio X9 500 absolvovali pardubičtí policisté. „Neuposlechl výzev k zastavení v pardubických Polabinách na ulici kapitána Bartoše. Ujížděl policistům ve směru k vlakovému nádraží, přes železný most, za kterým odbočil vpravo na stezku podél řeky Labe směrem na městskou část Svítkov. Vzhledem k tomu, že cesta je zde poměrně hodně úzká, nepodařilo se policistům motocykl předjet,“ vysvětlila policejní mluvčí Markéta Janovská.

V protisměru jim však již jela na pomoc další hlídka. Motocyklista nakonec vjel na pole s řepkou, kde ho policisté už po svých doběhli, za použití donucovacích prostředků svedli na zem a spoutali.

„Na místě potom zjistili, že se jedná o 30letého muže, který má ještě na další tři týdny vystaven roční zákaz řízení. Policisté u řidiče provedli zkoušku ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla negativní, nicméně testu na přítomnost omamných a psychotropních látek se ujíždějící řidič odmítl podrobit,“ upozornila policistka. Ve zkráceném přípravném řízení si motocyklista vyslechl sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Reklama

Související témata:

Doporučované