Hlavní obsah

Video: Sedmimetrový Tyrannosaurus rex v americkém Coloradu lehl popelem

V Coloradu se vznítila sedmimetrová maketa dinosaura. (Video: AP)

 

Reklama

23. 3. 2018 10:38

Spolumajitel dinoparku uvedl, že replika dinosaura je zničena, ale alespoň to byla pro přihlížející návštěvníky zajímavá podívaná.

Článek

V dinoparku Royal Gorge Dinosaur Experience na jihu amerického státu Colorado shořela část expozice - maketa Tyrannosaura rexe v životní velikosti. Důvodem byla podle spolumajitele parku Zacha Reynoldse porucha elektrického vedení. Replika jednoho z největších masožravých dinosaurů a jednoho z největších suchozemských predátorů všech dob se před požárem hýbala a vydávala zvuky.

„Došlo k nešťastné a neobvyklé poruše elektrického vedení v našem ohromném Tyrannosauru rexovi a už tu s námi dále není. Skoro by se dalo říct, že vyhynul. Jsme neskutečně pyšní na náš tým kvůli tomu, jak účinně a rychle si poradil s touto situací a zajistil bezpečí našich návštěvníků,“ uvedl dinopark na své facebookové stránce.

Umělý sedmimetrový dinosaurus nejprve 10 minut doutnal a pak se vznítil. Požár neunikl pozornosti návštěvníků parku. Podle Reynoldse, který požár natočil, došlo ke zničení makety, ale alespoň to byla zajímavá podívaná. Náhrada jednoho ze 16 exponátů dinoparku je plánovaná na příští léto.

Na video požáru repliky dinosaura v životní velikosti se podívejte ve videu nad článkem.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované