Hlavní obsah

Vliv znečištěného ovzduší na duševní zdraví a tetování hongkongských demonstrantů

Den očima Kláry Galové. (Video: Klára Galová, Seznam Zprávy)

 

Reklama

21. 8. 2019 21:30

Události dne 21. srpna vybírala redaktorka Klára Galová.

Článek

Znečištění vzduchu má údajně vliv na duševní zdraví. Lidé žijící na místech se špatnou kvalitou ovzduší jsou náchylnější k depresi a bipolární poruše. Zjistili to vědci z Chicagské univerzity. Výzkum vycházel z dat o americké a dánské populaci. Podle Světové zdravotnické organizace znečištění vzduchu ročně zapříčiní smrt 7 milionů lidí.

Kultovní sci-fi série Matrix se dočká čtvrtého pokračování, jeho přípravy potvrdilo filmové studio Warner Bros. Natáčet se začne během roku 2020 a skalní fanoušky jistě potěší, že se ve filmu v hlavních rolích Nea a Trinity opět představí Keanu Reeves a Carrie-Anne Mossová. První díl byl uveden v roce 1999 a zaznamenal nečekaný úspěch.

Obyvatelům Hongkongu se aktuální protesty dostávají pod kůži – a to doslova. Na svá těla si nechávají tetovat symboly demonstrací – například deštník, krvácející oko nebo květ bauhínie podobný tomu na hongkongské vlajce. Někteří tatéři nabízejí taková tetování dokonce zdarma. Tetování obecně bylo v Hongkongu dlouhou dobu tabu, nyní začíná jeho popularita růst.

Na další události, jež přinesl den s datem 21. srpna, se podívejte ve videu nad článkem.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované