Hlavní obsah

Volný čas? U koní. Václav Vydra a Jana Boušková vás pozvou na svůj statek u slapské přehrady

Pozvánka k pořadu Moje místa: Koně Václava Vydry a Jany Bouškové chodí bez podkov a jezdí se na nich bez sedel. (Video: Blanka Kubíková, Seznam.cz)

14. 10. 21:00

Před natáčením pořadu Moje místa Televize Seznam dostali oba jednoduchý úkol: přinést fotky z představení, na která nejraději vzpomínají. Ten úkol splnila jen Jana Boušková. Václav Vydra neměl čas, byl u koní.

Článek

Václav totiž většinu svého „volného“ času strouhá koním kopyta, aby mohli chodit neokovaní. A správně ošetřit kopyta na „bosý trim“ trvá dlouho. ,„Starám se o dvanáct koní, stihnu dvě kopyta denně. Takže 24 dní v měsíci mám o zábavu postaráno,“ vypočítává herec.

„Máme tu i koňskou kliniku, staráme se o zvířata, která žila konvenčním koňským životem, takže v boxech a s železnými pomůckami na nohou, u nich dlouho trvá, než se adaptují na stav, v jakém se narodili,“ vysvětluje Václav Vydra před stájí, kde koně nejenže nemají boxy, ale ani nejsou uvázaní. Chodí si dovnitř a ven, jak se jim chce.

I jeho žena Jana koně miluje, ale po vážném úrazu už na nich nejezdí. Na statek v Malčanech ale nezanevřela. Právě tady listuje snímky s Radovanem Lukavským, Petrem Kostkou, Josefem Kemrem a dalšími divadelními partnery. Podívejte se na bonusové video situací, které v Mých místech nenajdete.

Premiéru pořad Moje místa Televize Seznam odvysílá ve středu 16. října ve 21 hodin. Následovat budou Intimní zpovědi.

Archivní vydání obou pořadů najdete na webu televizeseznam.cz

Doporučené