Hlavní obsah

Z Litoměřic začaly po letech jezdit turistické vlaky do Chotiměře

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

7. 6. 2020 12:03

Nová turistická vlaková linka začala dnes jezdit z Litoměřic přes Lovosice do Chotiměře. Na provozuschopnou část trati, která je u Dobkoviček poničena sesuvem půdy z roku 2013, se téměř po sedmi letech vrátily vlaky.

Článek

ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovala Markéta Flochová za Dopravu Ústeckého kraje. Novou linkou T4 se turisté dostanou až do Oparenského údolí, které je oblíbeným cílem výletníků. Nedaleko zastávky je zřícenina.

Provoz vlaků na objednávku kraje zajišťuje společnost AŽD. O víkendech a svátcích se turisté svezou sedmkrát denně modernizovanými nízkopodlažními motorovými jednotkami RegioSprinter s možností přepravy kol a kočárků. „Jsem přesvědčen, že to bude alespoň malý příspěvek našim turistům pro letošní sezonu. Očekáváme, že vzhledem k omezené možnosti cestování do zahraničí, bude linka pro naše turisty atraktivní,“ uvedl generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

Správa železnic (SŽ) do oprav devítikilometrové úseku z Lovosic do Chotiměře dala 13 milionů korun. „Práce mimo jiné zahrnovaly sanaci skal a částečné úpravy železničních přejezdů. Na zastávce Oparno byl opraven přístřešek, ve stanici Chotiměř došlo k obnově nástupišť a přístupové cesty k vlakům kolem výpravní budovy,“ uvedl ředitel oblastního ředitelství SŽ Martin Kašpar. Podle něj také dělníci vyměnili některé pražce. „Opravné práce jsou koordinovány s připravovanou investiční akcí, která následně obnoví provoz trati Řetenice - Lovosice v plném rozsahu,“ dodal.

Trať Řetenice - Lovosice je regionální jednokolejnou tratí vybudovanou v roce 1897. V červnu 2013 se po silných deštích na Litoměřicku mezi obcemi Dobkovičky, Velemín a Litochovice v Českém středohoří sesula půda, která těžce poškodila železniční trať. V úseku Radejčín - Lovosice zatím zajišťuje přepravu cestujících náhradní autobusová doprava.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované