Hlavní obsah

Z pěti hotelů a pláží evakuovali tisíc lidí. Řecký ostrov Samos zachvátil požár

Hořící lesy na ostrově Samos. (Video: Reuters)

25. 8. 2019 16:11

V souvislosti s požáry v Řecku již policie zadržela dva žháře.

Článek

Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na tisíc lidí z pěti hotelů. Několik desítek lidí musela odvést pobřežní stráž z pláží, protože je na pobřeží uvěznil hustý kouř, uvedla agentura DPA.

Oheň byl v neděli ráno po celonočním úsilí hasičů již převážně pod kontrolou, přetrvávalo jen několik menších požárů. Evakuovaní turisté museli podle agentury AP strávit noc v krytém stadionu, ráno se však již do hotelů vrátili.

Podle starosty zasaženého městečka Pythagoreio nebyl požár rozsáhlý, ale jeho ohnisko bylo velice blízko u hotelů. „Pythagoreio není v ohrožení,“ uvedl v řecké televizi Skai starosta města, ve kterém se nachází ruiny antické pevnosti Pythagoreion, jež je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

V Řecku kvůli přetrvávajícímu teplému a suchému počasí a silnému větru vypukla za víkend asi padesátka požárů, se kterou se potýkalo na 700 hasičů. Požárníci museli bojovat s plameny na ostrově Korfu, v centrálním Řecku či na Peloponéském poloostrově. Tam policie v neděli zadržela dva muže, které obvinila ze založení celkem čtyř požárů. Prvního z nich podezírá, že v sobotu brzy ráno zapálil les. Druhý z nich podle ní zažehl tři požáry, jeden minulou neděli a dva tuto sobotu, napsala AP. Motiv jejich činu neuvádí.

Úřady na tento víkend vyhlásily druhé nejvyšší varování před lesními požáry, riziko přitom stále přetrvává.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené