Hlavní obsah

Z pražského Smetanova nábřeží kvůli opravám dočasně zmizí omezení

Foto: Tomáš Svoboda, Seznam Zprávy

Smetanovo nábřeží.

Reklama

11. 11. 19:56

Z důvodu rekonstrukce kanalizace v Divadelní ulici a vedení objízdné trasy o víkendu dočasně zmizí ostrůvek před kavárnou Slavia na Smetanově nábřeží, který brání průjezdu aut ve směru od Národního divadla.

Článek

Příští týden podle ní s předstihem skončí oprava mostu přes Divadelní.

S opravou mostu přes Divadelní v Národní ulici začala TSK v létě a původně měla skončit za 14 dní. Oprava vrchní části mostu skončí podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové v pondělí a spodní ve středu, na což naváže rekonstrukce kanalizace v Divadelní ulici. Tu provede Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Z důvodu uzavření ulice, kterou budou muset auta objíždět, TSK odstraní dřívější úpravu u kavárny Slavia.

Tu nechalo město instalovat loni v květnu a týká se zhruba stometrového úseku ve směru od křižovatky s Národní ulicí. Na části vozovky osazené ostrůvkem tam vznikly předzahrádky restaurací. Opatření vyvolalo kritiku ze strany opozičních ODS a ANO a také vedení Prahy 1, které si stěžovalo, že s ním krok nebyl projednán. Vedení města naopak uvedlo, že se omezení průjezdu aut osvědčilo a zlepšilo plynulost tramvají.

Na rekonstrukci kanalizace v Divadelní podle Liškové příští rok navážou další práce na nábřeží. Měla by tam vzniknout nová tramvajová zastávka Karlovy lázně mezi zastávkami Národní divadlo a Staroměstská ve směru od divadla. Zrušena bude naopak duplicitní zastávka Národní divadlo na Smetanově nábřeží a na Masarykově nábřeží budou nově tramvaje stavět v obou směrech. Na Smetanově nábřeží město plánuje také nové stromořadí a rozšíření chodníků.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované