Hlavní obsah

Záběry z dronu. Tady se odpálil vůdce Islámského státu

Co zbylo z domu teroristického vůdce Bagdádího. (Video: Reuters)

30. 10. 2019 8:42

Při víkendové akci na severu Sýrie zemřel vůdce samozvaného Islámského státu Bakr al-Bagdádí. Během operace se teroristický pohlavár odpálil v tunelu, kam se schoval před americkými jednotkami. Podívejte se na letecké záběry toho, co zbylo z jeho domu.

Článek

Záběry z dronu ukazují syrskou vesnici Barisha, ve které přebýval nejvyšší představitel samozvaného Islámského státu Bakr al-Bagdádí. Ten zemřel v sobotu, kdy na sobě odpálil vestu s výbušninami, když se k němu blížily americké jednotky. Na dopadení se podílela i syrská arabsko-kurdská koalice SDF.

V neděli Kurdové oznámili, že zemřel i Hasan Muhádžir, pravá ruka Bagdádího. „Právě bylo potvrzeno, že nástupce číslo jedna abú Bakra Bagdádího byl zabit americkými oddíly. Velmi pravděpodobně by nejvyšší post převzal – nyní je také mrtvý,” napsal Trump.

Přestože americký prezident Donald Trump oznámil, že zabitý Muhádžir měl stanout v čele teroristické organizace po smrti Bagdádího, už v srpnu propagandistická islamistická agentura Amak oznámila, že do vedení nominovala Abdalláha Kardáše.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené