Hlavní obsah

Záhady Josefa Klímy: Zklamaná důvěra. A rozvod, který se táhne 7 let

Záhady Josefa Klímy ze 14. 1. 2021: Spoléhali na advokátku, teď přijdou o dům v dražbě. V manželství zažívala fyzické násilí a strach o život. Exmanžel ale stále žije vedle ní, protože soud nedokáže už 7 let rozhodnout o rozdělení majetku. A glosa Alexandra Mitrofanova. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

15. 1. 16:00

Další díl pořadu, který připravuje tým novinářů kolem Josefa Klímy. Příběhy podvodů, neetického jednání, pohnuté lidské osudy i dosud neznámé okolnosti historických událostí.

Článek

Reportérka Marcela Sobotková natáčela s manželi Světlíkovými z Velké nad Veličkou, kteří si chtěli koupit domek. Protože nejsou zběhlí v právních věcech, vzali si na pomoc advokátku. Dnes jsou ale v situaci, kdy „jejich“ dům míří do dražby a oni možná už za měsíc nebudou mít střechu nad hlavou. Pochybila jejich advokátka? Budou se muset ze svého domu vystěhovat?

Druhá reportáž pojednává o partnerských vztazích a pomalých soudech. Před téměř deseti lety se po 35 letech manželství Danuše Vošlajerová rozvedla. O tři roky později začalo u Okresního soudu v Ústí nad Labem řízení o vypořádání společného jmění bývalých manželů. K dnešnímu dni, po sedmi letech soudních jednání, je stav v podstatě stejný jako na začátku. Jak je to možné? Natáčela Petra Majerová.

Součástí pořadu Záhady Josefa Klímy jsou tradičně i glosy. Tentokrát své zamyšlení připojil komentátor Novinek Alexandr Mitrofanov.

Záhady Josefa Klímy vysílá Televize Seznam v premiéře každý čtvrtek od 20:00. Archiv pořadu najdete zde.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované