Hlavní obsah

ANSA: Itálie zabavila ruským oligarchům majetek asi za dvě miliardy eur

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Italská finanční policie v rámci protiruských sankcí zmrazila majetek oligarchů v hodnotě kolem dvou miliard eur. Úřad to oznámil ve výroční zprávě, která kromě jachet a vil odhalila i daňové podvody a nelegální zaměstnávání.

Článek

Itálie na základě sankcí vůči Rusku zabavila majetek ruských oligarchů za přibližně dvě miliardy eur (bezmála 48,4 miliardy korun), napsala dnes s odkazem na italskou finanční policii (GdF) italská tisková agentura ANSA. Řím zavedl protiruské sankce po zahájení ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022.

Finanční policie v dnešní zprávě zmiňuje, že zabavený majetek zahrnuje nemovitosti, automobily, jachty, umělecká díla a podíly ve společnostech. Úřad také uvedl, že mezi loňským lednem a letošním květnem odhalil podvody s italskými a evropskými fondy za více než 1,6 miliardy eur. Ve stejném období rovněž zabavil majetek za 4,7 miliardy eur, u něhož existuje podezření, že pochází z daňových úniků nebo daňových podvodů.

GdF za těchto 17 měsíců odhalila 8297 lidí, kteří se vyhýbali placení daní, a identifikovala 47 419 osob najatých načerno nebo jinak nelegálně zaměstnaných. V daném období taktéž nahlásila prokuratuře 20 429 lidí za daňové trestné činy, píše se ve zprávě.

Italská finanční policie byla vytvořena v říjnu 1774 a zprávu zveřejnila u příležitosti 252. výročí svého vzniku.

Doporučované