Hlavní obsah

Kilimandžáro je připojené k internetu. Má zlákat turisty se sociálními sítěmi

Foto: Profimedia.cz

Horský masiv Kilimandžáro, dosahuje výšky 5 895 metrů nad mořem. Jedná se zároveň o nejvyšší bod na celém africkém kontinentu.

Reklama

18. 8. 2022 8:19

Nejvyšší africkou horu nově pokrývá síť vysokorychlostního internetu. Tanzanská vláda si slibuje, že každý, kdo se rozhodne na horu vystoupat, se tak například bude moci připojit na sociální sítě a sdílet dojmy se zbytkem světa.

Článek

„Turisté teď mohou komunikovat po celém světě z vrcholku hory… Zvýší se také bezpečnost horolezců a nosičů (při výkonu práce),“ řekl při spuštění služby tamní ministr pro informatiku Nape Nnauye. Celý proces označil za historický. Projekt podle něj populární turistickou destinaci v zemi zviditelní a přiláká více turistů.

Státní komunikační služby (Tanzania Telecommunications Company Limited – TTCL) spustily službu v úterý. Internetové pokrytí tak zatím dosahuje výšky 3 720 metrů nad mořem, na úroveň kempu Horombo Huts, kde turisté na cestě na vrchol nocují. Připojit se k internetu z vrcholu bude podle Nnauyeho možné do konce letošního roku.

Fotogalerie: Sucho mění naši planetu

Kvůli nízkým srážkám se průtoky hlavních evropských řek v posledních týdnech výrazně snížily a vody v tocích se oteplují. Podobné potíže hlásí i z dalších kontinentů.

Kilimandžáro je pro Tanzanii klíčovým turistickým lákadlem a zdrojem příjmů. Každý rok přijede horu zdolat ze strany Tanzanie i sousední Keni kolem 35 tisíc turistů, informuje britský server The Guardian.

Vláda za instalaci internetového systému podle serveru The East African vynaložila 6,3 milionu dolarů.

V souvislosti s ikonickou africkou horou má tamní vláda i další plány. V roce 2021 schválila výstavbu lanovky na jižní straně svahu. Ta povede do výšky necelých čtyř tisíc metrů nad mořem. Rozhodnutí vyvolalo pozdvižení především mezi horolezci, expedičními společnostmi a ekology.

Reklama

Doporučované