Hlavní obsah

Zájemci si mohou přijet zalyžovat do Olešnice, spustili rolbovlak

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

12. 2. 23:44

Zájemci si počínaje dnešním dopolednem mohou přijet zalyžovat do areálu v Olešnici na Blanensku. Vlek sice kvůli nařízení vlády stojí, v areálu ale spustili „rolbovláček“, kterým lyžaře tahají na svah.

Článek

ČTK to dnes za areál řekl František Jílek. Podle webových kamer jde zatím jen o jednotlivce. Rolby tahají lyžaře na svah třeba i v Jeseníkách, na jihu Moravy se to dosud nedělo.

Rolbovláček se jménem Bizon jezdí od 10:00 do 17:00, poslední jízda je v 16:45, ale při velkém zájmu i déle. O víkendu se bude jezdit od 9:00. Kapacita je 30 lyžařů či snowboardistů na jednu jízdu. Pokud by byl zájem, v areálu jsou schopni nasadit i druhou rolbu. Jedna jízda vyjde lyžaře na 50 korun.

„Vše je plně legální a nic neporušuje vládní nařízení!“ stojí na webu areálu. Jílek ale uvedl, že už je kontaktovali policisté. Sdělili, že to sice zakázat nemohou, ale že pokud se tam stane nějaký úraz, bude to velmi nepříjemné popotahování.

Počasí pro lyžování na jihu Moravy je podle vlekařů luxusní, nasněžilo a místy drobně sněžilo s přestávkami několik dní. Teploty se pohybují pod bodem mrazu, místy svítí slunce. V Jihomoravském kraji se letos ještě nikde nelyžovalo, v době, kdy areály mohly být otevřeny, k tomu na jihu Moravy nebyly vhodné klimatické podmínky.

Rolbou tahají na svah lyžaře i jinde, přibývá takových míst například v Jeseníkách. Nahrazují tak lanovky a vleky, které střediska kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru stále nemohou pustit. Rolby se takto rozjely například ve středisku Kopřivná, v Hlubočkách u Olomouce, v Hraběšicích na Šumpersku či ve ski areálu Annaberg.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované