Hlavní obsah

Závadné maso z Polska přijede vyšetřovat Evropská komise

Závadné maso z Polska přijede vyšetřovat Evropská komise. (Video: Karolína Štuková, AP)

4. 2. 2019 7:55

Do Polska v pondělí přiletí inspektoři Evropské komise, aby se na místě seznámili s případem porážení nemocných krav a následného prodeje jejich masa.

Článek

Hovězí z problematických polských jatek se dostalo do řady členských zemí Evropské unie, včetně České republiky a Slovenska.

Na začátku současné aféry s polským hovězím stála tajně natočená reportáž zpravodajské televize TVN24 z masokombinátu v Mazovském vojvodství, kde byl během noci porážen nemocný dobytek. Tato jatka už byla uzavřena.

Polovinu problémového masa z Polska se už v Česku podařilo odhalit

Do Česka se podle ministra zemědělství Miroslava Tomana dostalo zhruba 300 kilogramů hovězího z těchto jatek. Maso skončilo v Praze, Varnsdorfu, Novém Bydžově a Kostelci nad Labem.

Petr Majer ze Státní veterinární správy o víkendu ČTK sdělil, že polovina závadného masa, které se dostalo do Česka, se již vrátila zpět do Polska, nebo byla zadržena ve skladu obchodníka.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené