Hlavní obsah

Zavedeme nulovou toleranci, varuje před startem druhé vlny EET Babišova náměstkyně

Náměstkyně ministra financí: Ve druhé vlně EET bude pro opozdilce nulová tolerance.

 

Reklama

26. 2. 2017 18:02

Systém elektronické evidence bez problémů ustojí 250 tisíc nových účastníků, říká náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Článek

Druhá vlna vlajkového projektu Ministerstva financí - elektronické evidence tržeb - startuje už ve středu 1. března. Evidovat má začít 250 tisíc podnikatelů, jejichž obživou je velko a maloobchod. Ještě těsně před víkendem si ale na 150 tisíc z nich nevyzvedlo autentizační údaje nutné pro zapojení do EET.

„Tentokrát žádné období hájení nebude," varovala ve studiu Seznam Zpráv náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. „Když v prosinci EET startovala, tak čtrnáct dní bylo vyhrazeno spíše pro podání pomocné ruky, až potom začaly kontroly, které udělovaly i sankce. Ale to bylo proto, že tito podnikatelé byli těmi prvními, kteří se s evidencí museli vyrovnat. Teď už k tomu vážně není důvod," dodala.

Náměstkyně pak popsala i to, jak se s EET mají popasovat živnostníci, kteří do druhé vlny spadají jen zčásti, či co stálo za zatím jediným výpadkem systému elektronické evidence v prosinci. Pusťte si video nahoře v textu.

Ve studiu Seznam Zpráv pak týden před startem druhé vlny také zaznělo, na koho překvapivě dolehne EET a komu se naopak vyhne. Jak tvrdé tresty může Finanční správa udělit a také zda hrozí i úplné zavření prodejny, která se zákonu nepodvolí. Kromě Aleny Schillerové se o své poznatky podělil třeba sekční šéf Finanční správy Jiří Fojtík nebo Michal Bláha, provozovatel portálu Hlídač EET. Připomeňte si:

Studio EET.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované