Hlavní obsah

Ze sokolovské nemocnice odešel celý tým ortopedie

Foto: Pixabay

Ilustrační snímek.

Reklama

25. 2. 10:34

Sedm lékařů se nedohodlo s vedením nemocnice a jako celek přecházejí do nemocnice v Kadani. Vadilo jim zejména jmenování nového primáře na základě výběrového řízení.

Článek

Lékaři sokolovské ortopedie zveřejnili své prohlášení ve středu večer na Facebooku. Dodali, že po jednáních našli nové zázemí v Nemocnici Kadaň. „Bohužel ani názory našich pacientů a veřejnosti nezměnily postoj vedení nemocnice, které dalo přednost svému vybranému kandidátovi před naším sehraným týmem. Z důvodů, které jsme opakovaně uváděli, jsme tedy museli trvat na našich výpovědích a celý náš tým opouští sokolovskou nemocnici,“ uvedli lékaři.

„Naše péče vám zůstává nadále dostupná. Naopak rozšiřujeme dostupnost naší ambulantní péče v rámci Karlovarského kraje a operační léčba vám bude nadále poskytována v plném rozsahu. Jen již nebudeme operovat v Nemocnici Sokolov,“ oznámili ortopedové. Podle mluvčí Nemocnice Sokolov Markéty Singerové však bude ortopedie v sokolovské nemocnici dál fungovat.

Na případný odchod lékařů ortopedie se sokolovská nemocnice, která patří do skupiny Penta Hospitals, musela připravit. Podle mluvčí Singerové se nemocnice postará o všechny své pacienty. Lékařský tým je opět kompletní a připravený pracovat, jakmile to situace dovolí.

Nově jmenovaného primáře Filipa Veselého považoval stávající ortopedický tým za odborně a morálně nezpůsobilého. Podle ředitele nemocnice Jaroslava Kratochvíla však jsou za protestem lékařů spíše osobní důvody a možné obavy ze zavedení nového systému práce. „Je rozdíl mezi odpovědností za lékařský zákrok a odpovědností za chod celé nemocnice, jejíž součástí ortopedie je,“ řekl Kratochvíl.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované