Hlavní obsah

Zemanův stav se mírně zlepšil, uvedla nemocnice

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Prezident Miloš Zeman na videu zveřejněném Kanceláří prezidenta republiky.

Reklama

22. 10. 2021 21:47
aktualizováno • 22. 10. 2021 21:51

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se díky léčbě v posledních dvou dnech mírně zlepšil, oznámila dnes Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN).

Článek

Sdělení zveřejnila s jeho svolením, uvedla na svém webu. Zeman je hospitalizován od neděle 10. října, podle jeho ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala jsou důvodem komplikace provázející jeho chronické onemocnění.

„Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu,“ uvedla na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pondělí na základě informací z ÚVN oznámil, že Zeman nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu je navíc krajně nejistá, a tím i možnost návratu k výkonu pracovních povinností v následujících týdnech, dodal.

Politici proto začali řešit možný přesun pravomocí hlavy státu na premiéra a předsedu Sněmovny podle článku 66 Ústavy.

Prezidentská kancelář zveřejnila ve čtvrtek video Miloše Zemana, který na JIP Ústřední vojenské nemocnice podepisuje svolání ustavující schůze Poslanecké sněmovny.

Proti návštěvě hradních úředníků a předsedy Sněmovny Radka Vondráčka se již dříve ohradila ÚVN, protože ji neodsouhlasil ošetřující lékař. Kvůli zveřejnění videa vyšlo najevo, že nikdo z účastníků schůzky na sobě neměl roušku ani respirátor.

Podle mluvčí ÚVN Jitky Zinke členové kanceláře prezidenta i předseda Sněmovny porušili pravidla nemocnice. „Pro všechny návštěvy ÚVN platí závazná hygienicko-epidemická opatření, na která upozorňujeme na webových stránkách i při vstupech na lůžková oddělení jak slovně, tak pochopitelnými piktogramy. Vybavení respirátory je povinné,“ uvedla ve čtvrtek Zinke.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované