Hlavní obsah

Zemětřesení v přímém přenosu. Novozélandská premiérka ho ustála s úsměvem

Foto: Profimedia.cz

Jacinda Ardernová.

25. 5. 6:33

Novozélandskou premiérku zřejmě jen tak něco nerozhodí. V přímém přenosu se pod ní začala chvět země otřesy o síle 5,6 stupně. Pro Novozélanďany běžnou situaci přešla s úsměvem a pokračovala dál v proslovu.

Článek

„Máme tu malé zemětřesení, Ryane. Docela se to otřásá,“ přerušila Jacinda Ardernová moderátora zpravodajské platformy Newshub a rozhlížela se přitom po místnosti. „Možná vidíte, jak se za mnou hýbou věci,“ dodala.

Podle americké geologické služby USGS mělo zemětřesení intenzitu 5,6 stupně. Tamní policisté a záchranáři neoznámili žádné oběti či vážné materiální škody.

Video z celé události si můžete pustit zde:

Otřesy po chvíli ustaly, novozélandská premiérka v žertu konstatovala, že nestojí pod zavěšenými svítidly a že budova parlamentu je otřesům stavebně uzpůsobena. Poté s úsměvem pokračovala v rozhovoru.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo v moři zhruba 100 kilometrů severozápadně od metropole Wellington. Otřesy vycházely z hloubky 52 kilometrů, uvedla USGS.

Nový Zéland leží v oblasti takzvaného Ohnivého kruhu v Tichém oceánu, zemětřesení jsou tam častá.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené