Hlavní obsah

Zemřela bývalá náměstkyně libereckého hejtmana Hana Maierová

Foto: ČTK/Petrášek Radek, ČTK

Hana Maierová

Reklama

27. 7. 2021 9:18

V letech 2006 až 2012 byla Hana Maierová i starostkou Turnova.

Článek

V 67 letech zemřela v pondělí bývalá statutární náměstkyně libereckého hejtmana Hana Maierová. V letech 2006 až 2012 byla i starostkou Turnova. Kraj o tom informoval na svém webu.

„Hanku jsem poznal jako pracovitou dámu, která dokázala s výjimečnou vytrvalostí prosazovat a hájit zájmy nejenom Turnova, ale také všech kulturních institucí v našem kraji. Pro Turnov i kraj odvedla spoustu dobré práce. Dva roky mě také jako náměstkyně zastupovala. Hodně mi to dalo - byla klidnou silou, která uměla hledat kompromisy a dohody,“ uvedl na krajském webu hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Jako historička a archivářka Muzea Českého ráje v Turnově působila v městské radě Turnova od roku 1994. V roce 1999 byla zvolena místostarostkou a v roce 2006 starostkou Turnova. Tuto funkci vykonávala do konce roku 2012, kdy se stala na další čtyři roky náměstkyní hejtmana pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury. V posledních letech ji provázely zdravotní potíže, přes které však nadále působila ve funkcích turnovské radní a zastupitelky.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Hana Maierová

Doporučované