Hlavní obsah

Ženy berou až o 21 procent méně než muži. O vyšší plat si často bojí říct

Rozhovor s Marií Petrovovou o platové nerovnosti v Česku. (Video: Anita Baselová, Seznam.cz)

15. 3. 2019 20:15

Česká republika je druhý nejméně spravedlivý stát v EU v odměňování žen. V minulém roce byla nerovnost v platech ve veřejném sektoru 18 procent, v tom soukromém dokonce 23 procent. Nerovnost platů má počátek už v době průmyslové revoluce a aktuální je i kvůli předsudkům dodnes.

Článek

Platová nerovnost je nejčastější ve finančnictví, týká se vysokoškolaček, ale i žen s nižším vzděláním, většinou ve věku 30 až 40 let, kdy se ženy vrací po několika letech z mateřské dovolené.

Ženy si často bojí říct o zvýšení platu, a když zjistí, že kolega na stejné pozici bere víc, nevyjednávají a často ze zaměstnání odcházejí úplně.

Vzniká tak sice víc podnikatelek, ale zároveň zaměstnavatelé přicházejí o loajální pracovnice. Průzkumy totiž mluví o tom, že právě ženy vykazují větší míru loajality ke své firmě. Nejméně žen je tradičně na seniorských pozicích, podle aktuálních dat Eurostatu jen okolo sedmi procent.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené