Hlavní obsah

Zisk Walt Disney se propadl o polovinu. Prodražuje se mu konkurenční boj s Netflixem

Foto: The Walt Disney Company

Majitel filmového studia a zábavních parků po celém světě investuje do digitálních mediálních platforem s cílem postavit se společnosti Netflix.

Reklama

7. 8. 2019 10:33

Americká mediální a filmová společnost Walt Disney se snaží ve sféře streamovacích služeb konkurovat firmě Netflix. Kvůli tomu ale gigantovi zábavního průmyslu výrazně rostou náklady a právě to se podílelo na jeho meziročním propadu zisku. Ve druhém čtvrtletí mu klesl o 51 procent na 1,4 miliardy dolarů (32,2 miliardy korun). Akcie Disney, které letos vzrostly už o 27 procent, tak v poburzovním obchodování ztratily pět procent.

Článek

Společnost Disney vydělala bez mimořádných položek 1,35 dolaru na akcii. Nedostála tak očekávání analytiků, kteří v průzkumu společnosti Refinitiv předpovídali v průměru 1,75 dolaru.

Nicméně díky filmovým trhákům jako Avengers: Endgame a akvizici kabelových sítí společnosti 21st Century Fox se celkové tržby společnosti zvýšily o 33 procent na 20,2 miliardy dolarů.

Majitel filmového studia a zábavních parků po celém světě investuje do digitálních mediálních platforem s cílem postavit se společnosti Netflix. Společnost ve svém prohlášení uvedla, že náklady na budování online služeb budou ovlivňovat zisky několik let. V listopadu hodlá spustit placenou službu rodinného kanálu Disney+.

Provozní zisk ze zábavních parků firmě stoupl o čtyři procenta na 1,7 miliardy dolarů, v parcích ve Spojených státech ale poklesl. Mediální sítě, které zahrnují sportovní kabelovou stanici ESPN, Disney Channels a FX, vykázaly nárůst provozního zisku o sedm procent na 2,1 miliardy dolarů.

Reklama

Doporučované