Hlavní obsah

Zlín vyhlásí soutěž na využití prostoru pod sportovní halou

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

30. 6. 23:35

Zlínský magistrát plánuje v září vyhlásit urbanisticko-architektonickou soutěž na využití prostoru u sportovní haly v Březnické ulici v centru města. Území má rozlohu asi 2,5 hektaru.

Článek

Původně tam měl stát obchodní komplex, ze stavby však sešlo a město poté pozemky vykoupilo. Cílem je v místě v budoucnu vybudovat multifunkční čtvrť, řekl dnes novinářům náměstek primátora Pavel Brada (ANO).

V místě by podle představ města mělo vzniknout nové bydlení, komerční prostory, sportoviště, muzeum nebo parkovací dům. „Myslíme si, že parkovací dům je určitě potřeba. Jak pro centrum Zlína, tak i pro čtvrť Letná. A myslíme si, že by tam měly být pravděpodobně i nějaké sportovní plochy, i se nám velmi líbí muzeum veteránů. Všechny kroky, které realizujeme, tak mají za cíl zvýšit atraktivitu města, udělat z něj opravdu nezpochybnitelné regionální centrum,“ uvedl Brada.

Už na začátku roku vyzvalo město obyvatele a investory, aby zaslali podněty na využití prostoru pod sportovní halou. Figurovaly mezi nimi mimo jiné právě parkovací dům, muzeum veteránů nebo malometrážní byty. Mezi návrhy nechyběl ani akvapark, město však o jeho vybudování momentálně neuvažuje, uvedl Brada.

Město dává jako zadavatel soutěže ve zmíněné lokalitě přednost umístění více menších objektů, které by měly být vzájemně provázané. S vyhodnocením soutěže počítá magistrát letos v prosinci, první stavební práce by podle Brady mohly začít už v roce 2022. Podílet se na nich zřejmě bude jak město, tak i soukromé subjekty.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené