Článek
Think-tank GLOBSEC pořádá od roku 2005 každoročně mezinárodní bezpečnostní konferenci GLOBSEC Forum, které se účastní nejen nejvyšší představitelé států, ale také bezpečnostní experti z celého světa. Dříve ji hostila v Bratislavě, ale v roce 2024 se místo konání přesunulo do českého hlavního města.
GLOBSEC Forum 2026
V pořadí 21. ročník Globsec Fora se konal od 21. do 23. května 2026 v Praze. Zastřešujícím tématem byla tentokrát ‚‚Globální systematická transformace’’. Potvrzeno bylo 1800 účastníků a účastnic z více než 75 zemí světa, včetně ukrajinského ministra zahraničí Andrije Sybihy.
Hlavní diskuze se týkaly především rolí Evropy v období konfliktů a rychle se měnícího světa. Pozornost řečníci věnovali například dopadu technologií na geopolitiku, klimatické bezpečnosti nebo inovacím.










