Hlavní obsah

Na západě Indie se zřítila část mostu, zemřelo nejméně osm lidí

Foto: Profimedia.cz

Na západě Indie se zřítila část mostu.

Čtyři dekády starý most v Indii, který místní několikrát žádali opravit, se zřítil. Na místě je minimálně osm mrtvých a desítka zraněných, záchranné operace nadále pokračují.

Článek

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Nejméně osm lidí ve středu zemřelo a deset dalších utrpělo zranění poté, co se na západě Indie ve státě Gudžarát zřítila část 40letého mostu. Informují o tom indická média.

Most se podle svědků zřítil okolo 7:30 místního času (4:00 SELČ). Do řeky podle nich spadlo osobní vozidlo, nákladní auto a dodávka, které po mostě projížděly, napsal web Times of India (TOI). Na záběrech je také vidět, že jeden z nákladních vozů stojí na okraji spadlé části.

„Záchranné operace stále pokračují. Podílejí se na nich týmy z obou (sousedících) okresů,“ citoval web Times of India zástupce okresu Ánand.

Úřady podle webu uvedly, že záchranáři zatím vyzvedli tři těla a čtyři přeživší, zástupce hasičů mluvil o deseti zachráněných. Server The New Indian Express (TNIE) naopak informuje o devíti mrtvých a pěti zachráněných.

Most, který je starý 40 let a který místní podle TNIE několikrát žádali opravit, se nachází asi 20 kilometrů východně od města Vádódara.

Související témata:
nehoda

Doporučované