Hlavní obsah

Agrofert si koupil dalších 3,4 milionu čtenářů. Převezme Rytmus života nebo Chvilku pro tebe

Grafický přehled: Co znamená, že Mafra přebírá vydavatelství Bauer Media? (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

9. 10. 2018 14:59
aktualizováno • 9. 10. 2018 20:33

Společnost Mafra, patřící do koncernu Agrofert, převezme v ČR a na Slovensku vydavatelství Bauer Media. Cenu obchodu firmy nezveřejnily, převzetí musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Agrofert stejně jako Mafra patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše.

Článek

Společnost Bauer Media v Česku vydává časopisy pro ženy, programové časopisy, magazíny o životním stylu, bulvární časopisy a také tiskoviny v dalších segmentech jako například křížovky a motoristické časopisy. Do jeho portfolia patří 30 časopisů, jsou mezi nimi například tituly Rytmus života, Cosmopolitan, Chvilka pro tebe nebo Žena a život.

Loni podle výroční zprávy prodala společně se svou dceřinou společností Bauer Media Praha více než 43 milionů výtisků auditovaných časopisů, které si četlo 3,4 milionu lidí. Firma byla loni ve 152milionovém zisku s čistým obratem 702 milionů korun.

„Jsme potěšení, že můžeme připojit tituly vydávané společností Bauer do našeho portfolia a rovněž i přivítat v našem týmu novináře, díky kterým tyto tituly vznikají. Nadcházející vlastnická změna by neměla mít dopad na běžné provozní fungování jednotlivých titulů a práci lidí, již je tvoří,“ uvedl předseda představenstva Mafry Štěpán Košík.

Připomeňte si, jak se Bohuslav Sobotka rozčiloval kvůli způsobu, kterým Andrej Babiš řídí svá média. (Video: Vaclav Dolejsi)

Součástí obchodu nejsou rádiové projekty Bauer Media na Slovensku, tedy Rádio Expres, a NetBrokers Holding v obou zemích.

Mafra je podle člena představenstva Bauer Media Group Jörga Hausendorfa ideálním vlastníkem titulů skupiny. Za rozhodnutím o prodeji Bauer Media je podle něj záměr skupiny zaměřit se na trhy, kde patří mezi vedoucí hráče.

„Na trzích anebo v rámci tržních segmentů, na kterých nepatří Bauer Media Group mezi tržní lídry, skupina zvažuje své strategické možnosti, což může rovněž zahrnovat divestice, které ovšem skupina plánuje provést pouze v případě výhodných finančních podmínek. V kontextu výše uvedeného další změny týkající se portfolia Bauer Media Group proběhnou v následujících letech,“ dodaly společnosti v tiskové zprávě.

„Do rozhodnutí ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže nebudeme věc nad rámec tiskové zprávy komentovat,“ dodala pro ředitelka corporate affairs v Mafře Miloslava Nováková.

Mafra vydává například deníky Lidové noviny nebo Mladá fronta Dnes a provozuje také weby Lidovky.cz a iDNES.cz. Majitelem Agrofertu byl současný premiér Andrej Babiš (ANO), loni v únoru jej převedl do svěřenských fondů.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované