Hlavní obsah

Americký Kapitol je uzavřen, poblíž vzplál menší požár

Foto: Profimedia.cz

Ve Washingtonu probíhá nácvik Bidenovy inaugurace.

Reklama

18. 1. 17:09

Budova amerického Kapitolu byla jen dva dny před plánovanou inaugurací zvoleného prezidenta Joea Bidena kvůli bezpečnostní hrozbě uzamčena. Ukázalo se, že poblíž vypukl drobný požár pod dálničním mostem.

Článek

V pondělí přerušilo nácvik Bidenovy inaugurace nouzové oznámení. O situaci informovali reportéři na místě. Budova Kapitolu, ve které sídlí americký Kongres, byla 6. ledna napadena davem Trumpových příznivců. Na místě jsou v očekávaní nepokojů již několik dní stovky příslušníků Národní gardy.

Zpráva o možné bezpečnostní hrozbě rychle vyvolala pozdvižení na sociálních sítích. Nakonec se ukázalo, že zhruba tři čtvrtě kilometru od budovy Kapitolu vzplál menší požár. Washingtonští hasiči již potvrdili, že zasahovali u požáru, který se jim podařilo uhasit.

Kapitolem mezitím kolovala informace, že je celá budova uzamčena a nikdo nesmí dovnitř ani ven, píše BBC.

Tajná služba později na Twitteru uvedla, že sídlu zákonodárného sboru nehrozí nebezpečí a že se jednalo o preventivní ochranné opatření.

V USA je v pohotovosti všech 50 amerických států i Kolumbijský distrikt (D.C.) kvůli nebezpečí násilných protestů v den Bidenovy inaugurace. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) už varoval před možností ozbrojených pochodů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované