Hlavní obsah

Americký komik Bill Cosby byl shledán vinným za znásilnění, hrozí mu až deset let za mřížemi

Foto: Flickr

Komik Bill Cosby byl shledán vinným za znásilnění.

Reklama

26. 4. 2018 21:26

Osmdesátiletý Bill Cosby už čelí soudu podruhé ve stejném případu Andrey Constandové, kdy ji měl v roce 2004 omámit a znásilnit.

Článek

Soud shledal amerického komika Billa Cosbyho vinným z omámení a znásilnění Andrey Constandové v roce 2004. Osmdesátiletému Cosbymu hrozí až deset let vězení. Informovala o tom agentura Reuters.

Proces u soudu ve městě Norristown v Pensylvánii začal letos 9. dubna. Pro Cosbyho je to již podruhé, co soud řeší případ týkající se Constandové. Loni v červnu se ale porota nedokázala na otázce viny Cosbyho shodnout, proces se proto nyní opakoval.

Constandová se původně s Cosbym v roce 2006 dohodla na mimosoudním vyrovnání, po deseti letech byl ale případ znovu otevřen. Cosby vztah s Constandovou přiznal, podle něho ale tato žena se sexuálním stykem souhlasila.

Případ Constandové není jediným, který se proti Cosbymu objevil. Postupně se přihlásilo zhruba 50 žen, které tvrdí, že je Cosby v průběhu uplynulých desetiletí sexuálně napadl či znásilnil. Řada případů je již promlčena. Cosby navíc trvá na tom, že ženy se sexem souhlasily.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované