Hlavní obsah

Britský premiér se skutečně oženil. Unikla i první fotografie

Foto: Profimedia.cz

Britský premiér Boris Johnson a Carrie Symondsová.

Reklama

29. 5. 22:17
aktualizováno • 30. 5. 11:35

Britský premiér Boris Johnson se v sobotu oženil se svou snoubenkou Carrie Symondsovou. Sobotní informace deníků The Sun a Mail on Sunday se ukázala přesná.

Článek

Tajný svatební obřad se podle nich odehrál ve westminsterské katedrále v Londýně. Mluvčí ministerského předsedy zprávy odmítla komentovat, podotkla agentura Reuters.

Svatba byla tak utajená, že ani poradci ministerského předsedy o ní nevěděli, píše The Sun. Obřadu se podle listu zúčastnilo pouze 30 hostů, kteří dostali pozvání na poslední chvíli. V současné době se v Británii mohou kvůli koronavirovým opatřením účastnit svatebních obřadů jen tři desítky lidí.

Podle The Sun pracovníci katedrály krátce po 13:30 londýnského času (14:30 SELČ) řekli návštěvníkům, že se chrám uzavírá. Za půl hodiny přivezla limuzína nevěstu, popisuje list na svých webových stránkách. Svatbu podle něj provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Šestapadesátiletý Johnson žije s třiatřicetiletou Symondsovou společně v sídle britských premiérů na Downing Street od roku 2019, kdy se konzervativní politik stal ministerským předsedou. Loni v dubnu se jim narodil syn Wilfred Lawrie Nicholas Johnson. The Sun nedávno psal o tom, že pár plánuje svatbu až na červenec příštího roku, na kdy dvojice rozeslala své rodině a přátelům pozvánky.

Agentura Reuters připomněla, že konzervativní ministerský předseda je dvakrát rozvedený a odmítá prozradit, kolik má potomků. Johnson se stal o víkendu prvním premiérem během téměř 200 let, který se oženil během svého působení v úřadě, informovala BBC.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované