Hlavní obsah

Vlevo dole: Když Zeman může, škodí. Proto jmenoval Michla do čela ČNB

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Miloš Zeman si užívá poslední možnosti, jak zasáhnout do veřejného dění v rámci svého prezidentství.

Reklama

11. 5. 2022 12:00
Článek

Mnozí složitě analyzují, proč se prezident Miloš Zeman rozhodl dnes jmenovat novým guvernérem České národní banky zrovna Aleše Michla, který nehodlá bojovat s vysokými cenami s argumentem, že „tahle inflace se prostě musí Českem přelít“.

„Není nutné v tom hledat nějakou vědu. Platí pravidlo, že pokud může Miloš Zeman udělat kdykoliv jakoukoliv škodolibost, tak ji udělá. Nic víc v tom není. Před Michlem ho všichni varovali – tak ho jmenoval,“ říká politický reportér Václav Dolejší v aktuální epizodě podcastu.

Společně s Lucií Stuchlíkovou tentokrát probírají více témat: kromě vichřice v ČNB ještě také překvapivé výsledky průzkumů veřejného mínění, podle nichž premiér a šéf ODS Petr Fiala ničí TOP 09 i lidovce a prezident Miloš Zeman se ocitl na dně, pokud jde o důvěru veřejnosti.

A dalším tématem jsou blížící se zářijové komunální volby a pak lednové prezidentské. „Podle počtu zájemců to vypadá, že prezident je práce, kterou by chtěl dělat každý. A naopak práce, o kterou nikdo nestojí, je post pražského primátora, soudě podle složitého vybíraní kandidátů uvnitř jednotlivých stran,“ míní Lucie Stuchlíková.

Chápou všichni, jaký je rozdíl mezi cyklopruhy a cyklostezkami? Kdo si zaslouží medaili? Je Lucie opravdu feministka? Poslechněte si celou epizodu Vlevo dole v přehrávači v úvodu!

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované