Hlavní obsah

Babiš pochválil Zemanův projev, zmiňované problémy vláda řeší

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Reklama

26. 12. 2019 15:42

Premiéra Andreje Babiše (ANO) potěšil dnešní projev prezidenta Miloše Zemana.

Článek

Předseda vlády napsal, že podle jeho názoru projev prezidenta Zemana povzbudil lidi. Problémy, za které označil Zeman mimo jiné pomalou justici či stavební řízení, si vláda uvědomuje a patří mezi její priority, dodal Babiš. Některých se Babiš plánuje dotknout i na Nový rok, kdy přednese vlastní projev.

Babiš řekl, že ho potěšil především závěr proslovu. „Kde (prezident) řekl, aby se lidé nenechali nikým manipulovat a měli na věci svůj vlastní názor. Lidé se uzavírají do vlastních sociálních bublin a nejsou schopni spolu normálně bez agrese diskutovat. Hlavně mě ale potěšil proto, že se nás všechny snažil povzbudit a připomenout nám, že máme mít radost z toho, jak se nám daří,“ uvedl.

Problémů, o nichž Zeman mluvil, si je podle Babiše jeho kabinet vědom. „Jak uslyšíte 1. ledna i v mém projevu, patří mezi naše zásadní priority je vyřešit. Lhůty v justici se zkracují, doba výstavby velkých staveb by se měla zkrátit o tři až čtyři roky. Těší mě, že prezident také vidí jasný smysl v Národním investičním plánu,“ uvedl.

Zeman v proslovu řekl, že si není jist, zda rozhodujícím faktorem oteplení planety je činnost člověka. Debatu o klimatické změně označil za nové náboženství a sebe za kacíře. „Co se týče klimatické změny, souhlasím, že nesmíme být hysteričtí, to ale neznamená, že se o přírodu kolem sebe nemáme velmi zodpovědně starat. Naše vláda to dělá,“ reagoval premiér.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované