Hlavní obsah

Bezradní radní. Pardubice zrušily výběr spolumajitele hokejového klubu

Foto: město Pardubice

Pardubicím se hledání strategického partnera nedaří.

Reklama

1. 4. 2020 13:17

Pardubice dlouhodobě hledají nového spolumajitele hokejového klubu HC Dynamo Pardubice. Nyní ovšem město muselo soutěž zrušit, obdrželo totiž nabídky, které radní nebyli schopni porovnat.

Článek

„Rada města Pardubic bez náhrady zrušila nabídkové řízení, jehož vítěz měl získat podíl v akciové společnosti Hockey Club Dynamo Pardubice,“ informuje město na svém webu.

O podíl v klubu usilovali dva zájemci, majitel pardubického fotbalového klubu Vladimír Pitter prostřednictvím firmy Sportovní investiční a podnikatel a miliardář z Vrchlabí Petr Dědek. Město, jak potvrzuje na svém oficiálním portálu, bude s oběma dál jednat o možné spolupráci.

„Nabídky byly naprosto odlišné, při nejlepší vůli by je nebylo možné porovnat. První nesplňovala náš cíl uzavřít vyváženou akcionářskou smlouvu, druhá, byť byla zajímavá, nesplnila podmínky zadávací dokumentace,“ konstatoval náměstek primátora zodpovědný za správu kapitálových podílů společností Jan Mazuch.

Přestože město soutěž zrušilo, dál chce usilovat o získání strategického partnera, který by pomohl se stabilizací klubu s mnohaletou extraligovou tradicí. „Proto rada ustavila desetičlenný vyjednávací tým, který dál povede jednání se zájemci o akciový vstup do HC. Jsou v něm zastoupeny všechny zastupitelské kluby, Dynamo Fans i představenstvo klubu,“ informuje magistrát.

Do věci se nedávno vložil právě i fanklub Dynamo Fans. Zastupitelům v otevřeném dopise fanoušci napsali, že si jednoznačně přejí vstup Petra Dědka. „Udělali jsme anketu mezi fanoušky a z 583 hlasujících jich bylo 583 pro Petra Dědka a 0 pro Vladimíra Pittera,“ stojí v dopise.

Pardubice ovšem myslí i na možnost, že by se výběr spolumajitele klubu nadále nedařil: „Město připravuje vlastní stabilizační záměr pro případ, že by se jednání neúměrně protahovala nebo se nevydařila. Ten však musí nejprve schválit zastupitelstvo města.“

Reklama

Doporučované