Hlavní obsah

Bratři Formanové se vrací. S Deadtownem a skateboardem, co měl větší přitažlivost než Playboy

Petr Forman prozradil, jak v Americe odkoukával jízdu na skateboardu a proč se rozhodl raději pro divadlo než film. (Video: Tereza Willoughby, Seznam Zprávy)

 

Reklama

19. 9. 2018 10:30

„Není snadné dělat to, co vaši rodiče,“ říká v rozhovoru pro Seznam Petr Forman. „Matematika a fyzika mi ale nikdy nešla. Člověk prostě tátu a mámu nezapře a já bych ani nechtěl.“

Článek

Divadlo bratří Formanů se vrátilo do Česka s představením Deadtown. V jejich stanu se bude promítat dokument o skateboardingu, ve kterém rovněž vystupují. Patří mezi ty, kteří platí za průkopníky skejtování v Česku.

„Za tátou nás poprvé pustili, když byl nominovaný na Hnízdo. A během recepce se ho někdo zeptal, jestli nám už koupil ty skejty. Vůbec jsme nevěděli, co to je,“ připomíná Petr Forman historku, jak s bratrem Matějem dostali první skateboardy.

Do kin právě vstupuje dokument Šimona Šafránka o začátcích skateboardingu v Československu. „Měli jsme výhodu, že nám táta pak posílal o skateboardingu časopisy. Hltali jsme to jako nějaký Playboy,“ vzpomíná na budování prknařské komunity. „Prkno s sebou dodnes pořád vozím v autě, když jezdíme s divadlem. Někdo má kolo, já skejt.“

Film se bude promítat i v Deadtownu. Stanu, kde se odehrává zatím poslední představení Divadla bratří Formanů a který v těchto dnech vyrostl na Smíchovské náplavce.

Petr Forman si dočasnou scénu pochvaluje, miluje kočovný život. Líbí se mu nejen svoboda, kterou přináší, ale i fakt, že si s sebou může vozit celý svůj svět. „Moje holky se narodily na cestě, žilo nás v domečku na kolech pět a dva psi. Pak jsem připojil další vůz a v něm jezdila učitelka, co moje dcery vzdělávala.“

Celý rozhovor s Petrem Formanem si můžete pustit v úvodním videu.

Rozhovor je součástí pořadu Kultura Terezy Willoughby. V premiéře jej vysíláme každou neděli od 20:30 hodin na celoplošné Televizi Seznam.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Rozhovor s Petrem Formanem o jeho otci a skateboardingu. Kulturní tipy od herečky Kateřiny Winterové a návštěva výstavy Františka Kupky. (Video: Tereza Willoughby, Seznam Zprávy)

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované